על מחלקת השיווק

מחלקת השיווק בטכניון הנה חלק מהיחידה לתקשורת וקשרי חוץ,
הכפופה לסגן הנשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים
היחידה פועלת בשלושה אספקטים מרכזיים, מהם נגזרות כל שאר פעילויותיה:

1טיפוח ערכי מותג

המילה טכניון – בין אם היא כתובה, מודפסת או נאמרת בעל-פה – צריכה לשדר תמיד את אותם ערכים שהטכניון גאה בהם. ערכים אלו באים לידי ביטוי בדרך שבה אנחנו אומרים או עושים כמעט כל דבר. האתגר הוא להשיג תיאום וסינכרון בכל מה שאנחנו אומרים, עושים ומאמינים בו. זאת כדי שכולנו נביע את אותם ערכים – בפגישה עם עמיתים מהארץ ומחו"ל, בכנס מקצועי, במפגש עם סטודנטים פוטנציאליים, עם נציגי תעשייה ועם אנשי מחקר, ובעצם בכל מקום ובכל זמן.

יחידת השיווק פועלת לפיתוח כלים שימושיים להטמעת מיתוג הטכניון – מצגות, חותמות מייל, ניירת משרדית – וכן פיתוח וניהול של תשתית מתקדמת לבניית אתרים פקולטיים (בשיתוף אגף המחשוב).

2גיוס סטודנטים

בחירת מוסד לימודים לתואר הראשון ולתארים מתקדמים היא תהליך של קבלת החלטות מורכבת. בעולם תחרותי, מהיר, מידי ותובעני, האתגר 'לבחור נכון' נעשה קשה יותר ויותר. 'שיווק' של האקדמיה גם הוא תהליך מורכב, הכולל התמודדות עם הפער בין תפיסות הקהל לבין המציאות. לכן אין מדובר בפעולה נקודתית אלא ברצף של פעולות על פני זמן ארוך. זו גם הסיבה לחשיבות הרבה של כל אינטראקציה "טכניונית" עם כל קהל בכל זמן ובכל מקום.

'גיוס סטודנטים' מורכב מכמה שלבים, בהם איתור, גיוס, עידוד הרישום והבאה לידי מימוש. בתחום זה פועלת יחידת השיווק באספקטים הבאים:

  • פיתוח וניהול CRM – כלי לניהול מתעניינים
  • קיום פעילות לגיוס סטודנטים לתואר ראשון ועידוד הרישום
  • פעילות לעידוד המימוש של הנרשמים והמתקבלים
  • פעילות גיוס סטודנטים לתארים מתקדמים

 3פעילות נוספות

יחידת השיווק פועלת ברבדים רבים שאף שאינם מזוהים באופן ישיר עם תוצרי המיתוג או עם גיוס סטודנטים, הם משפיעים רבות על האופן שבו נתפס הטכניון בקרב קהלים שונים. דוגמאות לפעילויות הנתמכות על ידי יחידת השיווק הן שיתופי פעולה עם עיריית חיפה, צה"ל, רשת אורט ועוד. כמו כן עוסקת היחידה בניהול התוכן באתר הטכניון הראשי ובניהול עמוד הפייסבוק של הטכניון, ומסייעת במתן שירותים ליחידות הטכניון, כגון:

  • ייעוץ והכוונה שיווקית ברמה האסטרטגית
  • פעילות פרסומית – ניהול קמפיינים, בניית תכנית מדיה, קריאייטיב, מודעות, רכש מדיה וכו'
  • עידוד וליווי פעילויות ברשתות חברתיות
  • הפקות דפוס

 

ניתן ליצור קשר עמנו דרך כפתור צור קשר בתפריט העליון

_________________________________________________________________